LV EN
They are talking about their nearest and farest relatives, who live in Tbilisi, Tallinn, Vilnius and elsewhere in the Baltic and Caucasus.
Send us your thoughts, then "@ your library" becomes richer and you take part in the competition. We are waiting for your story!
Read more
Send us your thoughts, then "@ your library" becomes richer and you will take part in the competition. We are waiting for your story
 
 
Patrīcijas grāmatu plaukts

Es lasu ļoti dažādas grāmatas. Man patīk jauni atklājumi. Patīk grāmatas, kurās ir par bērnu dzīvi. No Harija Potera līdz Mazajai Sērkociņu pārdevējai. Un pavisam noteikti grāmatas ar laimīgām beigām. 

Pavisam noteikti iesaku grāmatu - Nepareizas dzīves skola. Šī ir autores Mairas Dobeles pirmā grāmata. Grāmatā ir par meitenes Mētras bērnību. Patiesi interesanta un aizraujoša grāmata meitenēm un arī zēniem. Grāmatai ir ļoti interesantas ilustrācijas. Mazs fragments no grāmatas:

 Skolā Mētra bieži jutās mazliet pārāka par citiem, vai vismaz savādāka. Jo viņa zināja kādu noslēpumu - skolotāji arī ir cilvēki.

Viena no pēdējām manis lasītajām grāmatām bija Kristīnes Ulbergas-Rubīnes rakstītā grāmata Virtuālais eņģelis. Grāmatā stāsts vijās ap Alisi – pusaudzi, kura uzskata, ka viņas dzīve ir draņķīga. Grāmatā dominē mūsdienu problēma - internets. Internets ir tas, kad vairāk vai mazāk bojā Alises dzīvi, viņa pavisam aizmirst, cik internets ir nedrošs, cigaretes kaitīgas un narkotikas nāvējošas.

Fragments no grāmatas:

Alise nevarēja iemigt. Un ne jau tāpēc, ka nebija gulējusi divas trešdaļas dienas. Iemigt neļāva asaras, kas nepārstāja ripot pār vaigiem un nozust spilvenā. Alise negribēja raudāt, viņa vēlējās ienīst tāpat, kā viņu ienīst citi. Kura vieta ir tā, kura nolemj ienīst vai mīlēt? Smadzenes? Dzemde? Mugurkauls? Acis? Nē, nē, sirds nav nīdēja, viņa ir kvēla ritmiska mīlniece. Ar sirdi nav vērts runāt par naidu. Taču Alise gribēja nīst savu māti. 

Naids ir vājums... Māte nīst, jo pati neprot lidot. Ja viņa zinātu, kā ir lidot, viņa nekad neapgrieztu spārnus tam, kuru mīl.

Alise apsēdās pie galda un ieslēdza datoru. 

Tuvojoties Ziemassvētkiem, iesaku izlasīt atbilstošu grāmatu - Cīrulīši. Autore ir Agnese Zapere. Šī gan nav latviešu autore, bet pēc šī stāsta ir uzņemta latviešu filma Ziemassvētku jampadracis.

Ja tētis ir mūzikas skolotājs un saprotošs draugs; mamma rosīga saimniece un mīļš sargeņģelis; bērni (septiņi!!!) un spēj dziedāt, sanest malku, pikoties, staigāt pa kāpņu maliņu, iet naktī laukā un vērot krītošas zvaigznes, piegādāt svētku eglīti, izgudrot pārsteigumus un uzjautrināt, bet blēņas darīt tikai nejauši; visi kopā ir dzīvespriecīgi, saticīgi, nekad nezaudē cerību un viņus sauc par Cīrulīšiem, tad gada tumšākais laiks – no rudens līdz pavasarim paskrien kā viena raiba dzirkstoša diena.

Tekstā izmantota informācija, kas lasāma uz grāmatas vāka.

Author
Patrīcija 13 Years old