LV EN
Have you ever put on folk costumes? Which ones? Tell us about them! Learn about them and write us and describe how they look. I am already curious about your answers. Read more
You will find mostly girls looking at the mirror. They like to put some accessories, something interesting, therefore they try to combine ancient and folklore with current styles. They also think, that hair cuts are important as well. Most of all - I like pigtails!
 
 
Anaitas garderobe

Diemžēl es tautastērpu nevalkāju, bet man tas ļoti patīk. Gan sieviešu, gan vīriešu armēņu tautastērpa pamatā ir krekls ar zemu kakla izgriezumu un platas bikses – šarovari, kas sievietēm ir sakrokotas un saspraustas pie potītēm, bet vīriešiem - aptītas ar platiem stilbtiņiem (kāju saitēm). Virs krekla velk garu žaketi – arhaluh, bet tam virsū dažādas virsdrēbes, piemēram, čerkesku, ko apjoza ar jostu vai garu šalli, pēdējo biežāk izmantoja sievietes. Sievietes nēsāja arī izšūtu priekšautu. Kā galvassegu vīrieši izmantoja kažokādas, austas vai tūbas (voiloka) cepures, sievietes – apmetni, ko papildināja   izrotāta stīpiņa. Kājās vilka jēlmītas ādas pastalas, kurpes ar zemu papēdi un uzliektu purngalu vai mīkstas ādas zābaciņus.

 

Author
Anaita 15 Years old