LV EN
Oh!It smells so good here! The kitchen is the most admirable place in the world. Here you will find your friends, because all of them are gourmets, who like sweets. Some of them are highly recommended. Maybe you know a recipe as well? Maybe you can create something special? Maybe you have eaten on a trip something so special, that it would never appear in your dreams? Write us! Sent us photos and clips. The story houses inhabitants are eager to know something new, too! Sent us - we are waiting! Read more
But when they are telling about food comming from one special place it becomes interesting! Some never-heard names, special spices and flavours are often mentioned during these conversations. All friends are very interested in cooking food that is prepared in different Baltic and Caucasian countries and that represents different cultures.
 
 

Visgaršīgākie ēdieni Gruzijā ir pagatavoti no riekstiem, bet man īpaši garšo baklažāni ar majonēzi un hačapuri (tā saucamā siera maizīte). Es uzrakstīšu baklažānu recepti.

 

Ispirs: Mans vismīļākais ēdiens ir pica. Protams, šis ēdiens nepieder armēņu, bet gan itāļu virtuvei. No armēņu nacionālajiem ēdieniem man vislabāk garšo dolma – līdzīga kāpostu tīteņiem, tikai maltā gaļa ietīta vīnogu lapās, un horovacs.

 

Man garšo igauņu šokolāde Kalev

 

Man pārsvarā garšo ledenes un īpaši Laima Bārbeles. No šokolādēm man vislabāk garšo lietuviešu Karūnas Karališkas.

 

Man ļoti garšo vāriti cepti kartuļpeļi kopa ar seņju mērci.Vel man garšo skābu kāpostu zupa, zirņu zupa un pupiņu zupa.

 

Vispār jau man patīk riktīgi paēst. Starp maniem mīļākiem ēdieniem ir daži gruzīnu ēdieni, kurus mana mamma gāršīgi  gatavo. Piemēram – Hačapuri (siera pīrādziņi). Tie ir īpaši garšīgi tad, kad ir  svaigi izcepti un karsti. Priecājos par Hačapuri  smaržu vēl kamēr tie cepās. 

 

Iecienīts azerbaidžāņu ēdiens, kurš garšo arī Bejrakam, ir lavašs. ,,Kaut arī Latvijā lavašs nopērkams katrā lielveikalā, visgaršīgākais ir īsts azerbaidžāņu lavašs,” uzskata Bejraks. Viņam garšo arī šašliks.

 

Šokolāde Karūna ir ļooti garšīga. Esmu to iemīļojusi. Gards ir arī saldais ēdiens šakotis. Tas ir tāds kā pīrāgs. Lietuviešu tradicionālais ēdiens ir cepelīni un no dzērieniem kvass.

 

Esam aizmirsuši vecmāmiņas stāstīto recepti par kādu kārtīgu latviešu ēdienu? Nu tad mēģināsim atcerēties mūsu pašu tautas ēdienu receptes.

 

Iecienīti lietuviešu našķi ir ar medu aplietas mīklas plāksnītes. Tās sauc par Skruzdeliniai. Līdzīgs gardums ir Šakotis. Ikdienu padara saldāku ne tik cilvēku mīlestība, bet arī kāds saldumiņš. Visu pazīstamās saldumu firmas „Karūna” mājvieta ir Lietuva.