LV EN
Oh!It smells so good here! The kitchen is the most admirable place in the world. Here you will find your friends, because all of them are gourmets, who like sweets. Some of them are highly recommended. Maybe you know a recipe as well? Maybe you can create something special? Maybe you have eaten on a trip something so special, that it would never appear in your dreams? Write us! Sent us photos and clips. The story houses inhabitants are eager to know something new, too! Sent us - we are waiting! Read more
But when they are telling about food comming from one special place it becomes interesting! Some never-heard names, special spices and flavours are often mentioned during these conversations. All friends are very interested in cooking food that is prepared in different Baltic and Caucasian countries and that represents different cultures.
 
 
Ko es domāju par bērniem, kuri saka: ,,Man negaršo...”

Man nav tāda viena mīļākā ēdiena, jo to ir tik daudz, ka nezinu, vai dzīves laikā paspēšu visus nogaršot. Gandrīz katras tautas ēdienkartē ir kaut kas īpašs, tāpēc, kaut kur aizbraucot, mūsu ģimene cenšas nogaršot kaut ko jaunu.

Bet šoreiz stāsts būs par pavisam  ko citu. Ir daudzi bērni, kuri, sēžoties pie galda, mēdz gražoties un apgalvo: ,, Man tas negaršo”, tomēr izrādās, ka viņi nemaz nezina, kā šis ēdiens garšo. Tāpēc gribu pastāstīt kādu no saviem piedzīvojumiem.

Kādu dienu mana mamma grieza ābolus kopā ar kartupeļiem. Es mammai jautāju: ,, Kāpēc tu tos griez abus kopā un liec vienā traukā? Ābolus un kartupeļus taču kopā neēd!” mamma atteica: „Ēd gan, un kā vēl ēd! Bet, ja tu negribi, varēsi neēst! Neviens tevi nespiedīs!”  Es dusmojos: „Neēdīšu arī! Es kartupeļus ar āboliem kopā neēdu!”

Kad mamma bija salikusi  šķīvjus un ņēma sacepumu laukā no krāsns, mans deguns veda mani uz virtuvi. Mamma teica: „Tu taču ābolus ar kartupeļiem neēd!”  Tā kā smaržoja pārāk kārdinoši, es atbildēju: „Es tikai mazdrusciņ pagaršošu!” Mamma uzlika mazliet uz mana šķīvja, un man sacepums ļoti, ļoti garšoja! Tagad mēs šo ēdienu ēdam bieži, bet  es nekad, pirms neesmu pagaršojusi, neapgalvoju muļķības!