LV EN
Te notiek nopietnas sarunas. Lai mēle nokalst tam, kurš apgalvo, ka grāmatas lasīt vairs nav modē! Stāstu draugi lasa. Un daudz. Viņi arī labprāt stāsta par saviem tuvajiem un tālajiem radiem, kuri dzīvo Tbilisi, Tallinā, Viļņā un citur Baltijā vai Aizkaukāzā.
Sūti arī tu mums savas pārdomas, tad "Pasaule t@vā bibliotēkā" kļūs bagātāka un tu pats piedalīsies konkursā! Gaidām tavus stāstus! Lasīt tālāk
 
 
Patrīcija Āzijā

  

 

 

                   Singapūra

 

 

Pēc 14 stundu lidojuma mēs beidzot nolaidāmies Singapūras galvaspilsētā Singapūrā. Izejot no lidostas, sejā un plaušās iesitas Singapūras mitrais gaiss, kas sākumā apgrūtina elpošanu, bet pamazām pierod. Jau pirmais sastaptais cilvēks ir smaidīgs un atvērts. Taksists mums stāsta par to, ka Singapūraā tagad ir lietus sezona un līst pārsvarā pēcpusdienās. Braucot pa ceļu, neredzu ne sastrēgumus, ne gružus ielu malās. Nākamajā dienā izvēlējāmies apskatīt Singapūras Zoo, kas ir vairāk kā ļoti liels. Visinteresantāk man likās siltumnīcas tipa celtne, kurā ieejot tu atrodies mākslīgos džungļos, vari paglaudīt lemurus un ieraudzīt milzīgus taureņus, un tavā acu priekšā žāvājas sikspārnis. Vakariņas ēdam kādā ļoti jaukā vietā blakus Singapūras kanālam , tieši starp Singapūras debesskrāpjiem.

 Pēc Bali apmeklējuma vēlreiz atgriezāmies Singapūrā un izbraucām ar lielāko karuseli pasaulē. Lieta tāda, ka īpaši graujošas emocijas tas nesagādāja, jo vienīgais, ko tu redzi, ir debesskrāpji, un sajūtu , ka esi gaisā, tā arīes nejutu.

 

 

 

                              Bali

 

 Ielidojot Bali, pārņēma divreiz savādākas emocijas, kā ielidojot Singapūrā. Viss ir netīrs, un arī smaka nav diez ko patīkama. Cilvēki saīguši, varbūt vainojama bija vēlā vakara stunda, varbūt mans nogurums? Nākamā diena pagāja, guļot saulē un izbaudot +37 grādi siltumu. Pēc tam arī apmeklējām templi, kur viss ir pilns ar mērkaķiem. Mērkaķi no tūristiem nebaidās, tūristiem būtu jābaidās no viņiem. Man personīgi matos ieleca mērkaķis un centās izraut gumiju, jo mērkaķiem patīk spīdīgas lietas.

Pēc četru dienu atrašanās tūristu pilsētā Nusa Dua , izlēmām apskatīt Bali un aizbraucām uz Ubudu. Ubuda vairs nav tik tīra kā Nusa Dua ,vakarā, ejot pa ietvi, ir jāuzmanās, lai neiekristu kanalizācijā vai neuzkāptu kādam tarakānam. Īpaši Ubudā  man patika mākslas veikaliņi ceļa malās un mērkaķu mežs – vieta, kur par simbolisku samaksu var apskatī ļoti daudz mērkaķu. Vēl aizbraucām uz Candi Dasa vietu, kur ir melnas smiltis un ne pārāk daudz tūristu.

 Bali ir apmēram tik liels kā Rīga un Rīgas rajons, bet laika izbraukāšanai ir nepieciešams uz pusi vairāk kā Rīgā , jo satiksme ir ļoti liela. 

 

             Ceļojums man likās ļoti izdevies un patiesi iespaidiem bagāts. Lai gan, izkāpjot no lidmašīnas, sapratu, ka esmu atgriezusies aukstajā joslā , manī iekšā vēl nedēļām sēdēja siltums. Katram iesaku kādreiz aizbraukt un izbaudīt abas puses -  Bali un tehnoloģisko Singapūru.

Autors
Patrīcija 13 g.