LV EN
Te notiek nopietnas sarunas. Lai mēle nokalst tam, kurš apgalvo, ka grāmatas lasīt vairs nav modē! Stāstu draugi lasa. Un daudz. Viņi arī labprāt stāsta par saviem tuvajiem un tālajiem radiem, kuri dzīvo Tbilisi, Tallinā, Viļņā un citur Baltijā vai Aizkaukāzā.
Sūti arī tu mums savas pārdomas, tad "Pasaule t@vā bibliotēkā" kļūs bagātāka un tu pats piedalīsies konkursā! Gaidām tavus stāstus! Lasīt tālāk
 
 
Līvas ceļojumi

Vai meklē piedzīvojumus? Vēlies uzzināt un redzēt ko jaunu? Varbūt ir aptrūkušās idejas, uz kurieni doties, vai nevarat atrast informāciju par vietām, kuras vēlaties apmeklēt? Es pastāstīšu jums par vietām, kur esmu bijusi, un tad varbūt jums radīsies vēlme tās apmeklēt.

Esmu cilvēks, kam ļoti patīk kaut kur aizbraukt. Tai nav jābūt citai valstij otrā pasaules malā, tā var būt arī mūsu pašu Latvija. Protams, ļoti interesanti ir pabūt ārzemēs un sastapties ar citu tautību pārstāvjiem ar citādākiem raksturiem un domāšanu. Uz ārzemēm man bieži sanāk braukt kopā ar skolas orķestri. Pēdējo reizi bijām Norvēģijā, Bergenā, pagājušajā mācību gadā. Tas vienmēr ir ļoti interesanti, jo apmeklējam arī dažādas apskates vietas, muzejus un vienkārši varam izpētīt tik atšķirīgo dabu. Dzīvojām ģimenēs, līdz ar to varējām iepazīties ar viņu paražām pavisam īsā laika posmā, pavadīt kopā sestdienu, kas Norvēģijā parasti ir diena, ko ģimene pavada kopā, varējām izbaudīt arī skolas ikdienu, jo tieši tāpat kā viņi  apmeklējām stundas.

Mācoties 8. klasē par revolūciju, kas pārveidojusi lielu daļu pasaules, devāmies uz Pēterburgu. Veids, kā tur nokļuvām bija pavisam neierasts, jo braucām ar vilcienu. Kupeju mums nebija, bija pavisam parasts guļamvagons - platskarta, līdz ar to varēja sanākt tā, ka blakus "gultā" guļ pavisam nepazīstams cilvēks. Mūsdienās bērni ļoti reti ir baudījuši kaut ko tādu, bet es no visas sirds iesaku izmēģināt šādu pārvietošanās veidu, ja ir iespēja. Protams, uz Krieviju doties ir pavisam sarežģīti, jo ir nepieciešama vīza.

Mēs dzīvojām pilsētas nomalē, un, kad nonācām pilsētas centrā, negribējām ticēt, ka tā ir tā pati pilsēta. Pēterburga ir neaptverami liela. Centrālajā daļā ir ļoti daudz skaistu vietu, tāpēc ar vienu dienu noteikti nepietiek, lai apskatītu kaut vai tikai dažas skaistākās. Lai pilsētu apskatītu arī, tā teikt, no malas, iekāpām kuģītī un izbraukājām apkārtni. Ļoti iespaidīgi skati pavērās acīm. Interesanti bija tas, ka upes vidū bija strūklaka, kura darbojās visu laiku. Noteiktās dienās parādījās arī gaismas un mūzika. Viena no Pēterburgas skaistākajām vietām bija Ziemeļu pils. To noteikti ir vērts apmeklēt, tikai nekādā gadījumā vienam, jo tur itin viegli var apmaldīties. Tur vienlaicīgi ir gan gleznu, gan skulptūru izstāde, un vēl var aplūkot iespaidīgās zāles. Ja nemaldos, pilij bija divi korpusi un katram vēl četri stāvi. To tiešām ir vērts redzēt! Esot Krievijā, noteikti ir vērts mēģināt notēlot vietējos, jo tad biļešu cena ir daudzreiz mazāka. Bijām ļoti daudzos muzejos, bet vēl viens, kas man ļoti palicis atmiņā, ir Peterhofs. Tas atradās apmērām divu stundu braucienā no centra. Nedaudz bija jāizbrauc no pašas pilsētas. Tas ir milzīgs “dārzs”, kurā ir visdažādākās strūklakas. Tur var staigāt stundām ilgi un vērot skaistos skatus. Arī par bērniem ir padomāts, jo tur ir joku strūklakas, kuras ik pa mirklim izslēdzas un kādā negaidītā brīdī atkal ieslēdzas. Tāpēc parku visticamāk vajag apmeklēt saulainā dienā, lai pēc nelielajām šļakatām var arī izžūt. Vēl svarīgi Pēterburgā ir pieredzēt Baltās naktis. Gaišajās naktīs mēs devāmies uz centrālo pilsētas daļu un skatījāmies, kā paceļas tilti. Skats bija tiešām iespaidīgs, kas tāds milzu "ceļš" sadalās un stāv gandrīz vertikāli gaisā. Vēl interesantāk droši vien būtu atrasties tam pavisam tuvu. Kopumā brauciens bija tiešām iespaidīgs. Kaut ko tādu negadās redzēt katru dienu, un ir pavisam liels prieks atgriezties mājās daudz bagātākam.

               

Fotogrāfijas no Peterhofa , no strūklaku parka.

Pēterburga.JPG

Pēterburga (1).JPG

  Ziemeļu pils no ārpuses, fotogrāfija veidota, braucot pa kanālu ar kuģīti.

Pēterburga (4).JPG

Ziemeļu pils iekšpuse, viens no daudzajiem gaiteņiem.

Pēterburga (7).JPG

Tiltu pacelšanās Baltajās naktīs.

Pēterburga (2).JPG

Pēterburga (3).JPG

Baznīca uz izlietām asinīm ( Spas na krovi )

Pēterburga (6).JPG

Apskates objekts Centrālajā pilsētas daļā. Viena no daudzajām zeltītajām un skaistajām celtnēm.  Kristus augšāmcelšanās katedrāle.

Pēterburga (5).JPG

Autors
Līva 16 g.