LV EN
Te notiek nopietnas sarunas. Lai mēle nokalst tam, kurš apgalvo, ka grāmatas lasīt vairs nav modē! Stāstu draugi lasa. Un daudz. Viņi arī labprāt stāsta par saviem tuvajiem un tālajiem radiem, kuri dzīvo Tbilisi, Tallinā, Viļņā un citur Baltijā vai Aizkaukāzā.
Sūti arī tu mums savas pārdomas, tad "Pasaule t@vā bibliotēkā" kļūs bagātāka un tu pats piedalīsies konkursā! Gaidām tavus stāstus! Lasīt tālāk
 
 

Mana vismīļākā grāmata

 

Šobrīd es esmu izlasījusi Aidi Vallikas romānu „Kā tev klājas, Anna?”. Šī ir grāmata, kuru es noteikti ieteiktu izlasīt visām meitenēm. Grāmata ir pārtulkota no igauņu valodas uz latviešu valodu.

 

Laikā, kad mācos skolā, atliek ļoti maz laika lasīšanai, bet tomēr katru dienu atrodu laiku, lai kaut nedaudz palasītu.

 

Mans grāmatu plaukts, salīdzinoši ar māsas un brāļa plauktu, ir neliels, tomēr nesen aptvēru, ka tas sācis pieņemt pieklājīgākus apmērus.  Man patīk tādi darbi, kuri rosina domāt. Patīk arī izrakstīt no grāmatām aforismus.

 

Man patīk lasīt drāmas un romānus. Šarlotes Brontē romāns „Džeina Eira” stāsta par kādas meitenes dzīvi. Viņas vecāki ir miruši, tāpēc viņa dzīvo pie savas tantes. Herberta Džordža Velsa romāns „Laika mašīna”.

 

 

Manā grāmatu plauktā ir gan igauņu, gan latviešu rakstnieku grāmatas. Man ļoti patīk igauņu rakstniece Leelo Tungal. Viņa raksta stāstus un dzeju. Mājās man ir maz viņas grāmatu, bet skolas bibliotēkā to ir vairāk. Man patīk grāmatas par dzīvi, jo tās līdzinās tam, kas notiek ar mani pašu.

 

Armēņu literatūra ir ļoti bagāta, tāpat kā visa armēņu kultūra kopumā, bet es esmu to iepazinis pavisam nedaudz. Saviem vienaudžiem es ieteiktu izlasīt armēņu tautas pasakas. Tikai nesakiet, ka jūs no šī vecuma jau esat izauguši. Pasakas var lasīt vienmēr!

Tajās ir daudz pamācoša, piemēram, armēņu pasaka „Anaita”, kas stāsta par meiteni, kuru iemīlēja princis.

 

Es lasu ļoti dažādas grāmatas. Man patīk jauni atklājumi. Patīk grāmatas, kurās ir par bērnu dzīvi - no Harija Potera līdz Mazajai Sērkociņu pārdevējai. Un pavisam noteikti grāmatas ar laimīgām beigām. 

 

Grūti teikt, kuras grāmatas man patīk vislabāk. Bet visbiežāk es lasu Bībeles stāstus bērniem, no  kuriem var iemācīties saprast līdzības un vienlaicīgi ielāgot daudz labu domu. 

 

Man vispār nepatīk lasīt stāstus, ja nu vienīgi dažus, jo man tas šķiet garlaicīgi.