LV EN
Te notiek nopietnas sarunas. Lai mēle nokalst tam, kurš apgalvo, ka grāmatas lasīt vairs nav modē! Stāstu draugi lasa. Un daudz. Viņi arī labprāt stāsta par saviem tuvajiem un tālajiem radiem, kuri dzīvo Tbilisi, Tallinā, Viļņā un citur Baltijā vai Aizkaukāzā.
Sūti arī tu mums savas pārdomas, tad "Pasaule t@vā bibliotēkā" kļūs bagātāka un tu pats piedalīsies konkursā! Gaidām tavus stāstus! Lasīt tālāk
 
 
Kā tev klājas, Anna?

Šobrīd es esmu izlasījusi Aidi Vallikas romānu „Kā tev klājas, Anna?”. Šī ir grāmata, kuru es noteikti ieteiktu izlasīt visām meitenēm. Grāmata ir pārtulkota no igauņu valodas uz latviešu valodu.

 

Grāmatas sākums ir mierīgs, draudzīgs, labsirdīgs, bet turpinājumā sākās nesaskaņas Annas ģimenē.

Ejot uz pagrabu Anna atrod mātes dienasgrāmatu. Izlasot to, Anna saprot, ka viņas tēvs, ar kuru kopā dzīvo jau 14 gadus nav viņas īstais tēvs. Viņa bija izmisumā, jo viņas māte bija Annai melojusi visu laiku. Skolā Anna sakāvās ar klasesbiedreni Ritu, kura ir otrgadniece un nākusi no nelabvēlīgas ģimenes. Pēc strīda viņas aizveda pie direktores, tur meitenes izlemj aizbēgt no skolas. Rita Annai piedāvāja uzsmēķēt. Anna vairāk nevēlējās atgriezties mājās. Viņa nakšņoja pie savas jaunās draudzenes un nākamajā rītā neaizgāja uz skolu, jo zināja, ka tā būs pirmā vieta, kur mamma viņu meklēs. Ap pusdienlaiku Anna aizskrēja mājā pēc mantām, paņēma visu svarīgāko - naudu, ēdamo, drēbes, zāles(katram gadījumam, ja kaut kas atgadīsies), visu salika mugursomā un devās prom. Anna ar Ritu bija nolēmušas braukt uz Rēnas vasarnīcu, kas atradās Vezu.

Meitenes bija jau klāt. Drīz pienāca nedēļas nogale un pie viņām atbrauca arī Annas labākās draudzenes Rēna un Katlina. Viņas izlēma aiziet pastaigāties un iepazīt tuvāk pilsētu. Nejauši meitenes satika 3 zēnus- Timo, Artūru un Sīmu, ar kuriem viņas arī iepazinās.

Vēlāk, kad labākās draudzenes devās atkal prom, Rita pasauca savu brāli Anti, kurš atveda arī savus draugus, protams, alu, cigaretes un pulverīti. Drīz arī atnāca tie 3 zēni. Anna iemīlējās Timo un viņai šķita, ka arī Timo viņu mīl. Viņiem vēlāk pievienojās arī Villems – 26 gadīgs vīrietis, kas pazina Artūru, Timo un Sīmu.

Villems Annai tur bija vistuvākais cilvēks, jo tieši viņš atrada Annu mežā, kad viņa aizbēga no vasarnīcas, jo Timo ar viņu tikai spēlējās. Viņš par viņu uztraucās, neļāva dzert, pīpēt, deva padomus.

Beigas bija labas un laimīgas. Māte viņu atrada. Viņas abas palūdza viena otrai piedošanu. Pēc laiciņa tēvs atbrauca pēc viņām, un viss bija tikpat labi kā agrāk, varbūt pat labāk.

 

 

Autors
Annika 13 g.