LV EN
Te notiek nopietnas sarunas. Lai mēle nokalst tam, kurš apgalvo, ka grāmatas lasīt vairs nav modē! Stāstu draugi lasa. Un daudz. Viņi arī labprāt stāsta par saviem tuvajiem un tālajiem radiem, kuri dzīvo Tbilisi, Tallinā, Viļņā un citur Baltijā vai Aizkaukāzā.
Sūti arī tu mums savas pārdomas, tad "Pasaule t@vā bibliotēkā" kļūs bagātāka un tu pats piedalīsies konkursā! Gaidām tavus stāstus! Lasīt tālāk
 
 
Emīlija klausās mūziku

Mans mūzikas repertuārs
Man ļoti patīk klausīties mūziku, kura atbilst manam garastāvoklim. Vai ari tieši otrādi. Agrāk ar nepatiku domāju par klasisko mūziku, bet tagad man klasiskā mūzika liekas tik savdabīga, interesanta. No ārzemju grupām man patīk "The Script", dažreiz klausos ''Fall out boy''.
No latviešu grupām, manuprāt, vislabakā ir visiem zināmā ''Prāta Vētra''. Nezinu nevienu dziesmu, kura man nebūtu patikusi, viņu dziesmas vienmēr ir dinamiskas un uzlabo garastāvokli! Vasarā, kad apmeklēju mūzikas festivālu ''Positivus 09'', uzstājās ''Prāta Vētra'' un emocijas koncerta laikā bija vienkārši neaprakstāmas! No visas sirds man patika viņu uzstāšanās, tāpēc šo festivālu apmeklēšu arī nākošajā gadā! Vasarā es bieži apmeklēju mūzikas festivālus, jo tā ir lieliska iespēja atpūsties ar draugiem, dažas dienas padzivot teltī un nomainīt ikdienas ierasto atmosfēru, kā arī satikt savus vienaudžus.
Pagājušajā gadā es biju festivālā Saldū un dzirdeju Igaunijas grupu ''Bedwetters'' , kura arī bieži uzstājas Latvijā. Daudziem maniem draugiem patīk šī grupa. Mūzikas festivālos man patīk grupu daudzveidība, katrs var izvēlēties klausīties mūziku atbilstoši savai gaumei, un tas ir lieliski! Man patīk izjust mūziku un dejot. Agrāk gāju hip hop dejošanas grupā un tā bija lieliska iespēja kombinēt mūziku ar dejošanu.
Skolā dziedu korī, un vasarā piedalīšos Jauniešu Dziesmu svētkos. Tā būs pirmā reize, kad piedalīšos, un es domāju, ka tas ir lieliski - stāvēt Mežaparka estrādē un dziedāt ar visiem gan Latvijas himnu, gan citas latviešiem popularās un iemīļotās dziesmas. Esmu ļoti priecīga, ka tad tauta apvienosies uz neilgu, bet tomēr svarīgu brīdi un aizmirsīs par ikdienas problēmām. Man nepatīk 'techno' mūzikas stils, jo tajā nav skanīguma un melodiskuma. Vēlētos iemācīties spēlēt ģitāru, un gan jau kādreiz to iemācīšos, bet līdz šim nav bijusi izdevība. Vienreiz iegriezos rokkafejnīcā, un tur ir mierīga retro atmosfēra.
Mūzika ir it visur, bet vārds mūzika nenozīme tikai dziesmas. Putni un ūdens dabā arī ir mūzika. Mūzika - tā ir visu valstu valoda, kuru zina un saprot visi.

 

Emīlija M.,14 gadi