LV EN
Te notiek nopietnas sarunas. Lai mēle nokalst tam, kurš apgalvo, ka grāmatas lasīt vairs nav modē! Stāstu draugi lasa. Un daudz. Viņi arī labprāt stāsta par saviem tuvajiem un tālajiem radiem, kuri dzīvo Tbilisi, Tallinā, Viļņā un citur Baltijā vai Aizkaukāzā.
Sūti arī tu mums savas pārdomas, tad "Pasaule t@vā bibliotēkā" kļūs bagātāka un tu pats piedalīsies konkursā! Gaidām tavus stāstus! Lasīt tālāk
 
 
Līva lasa "Apelsīnu meitene"

Nesen es izlasīju grāmatu „Apelsīnu meitene”. Mani šī grāmata ieinteresēja. Es domāju, ka tā ir piemērota mana vecuma un vecākiem cilvēkiem.

      Grāmatas stāsts ir par piecpadsmitgadīgu puisi Georgu Rēdu. Viņš dzīvo Oslo kopā ar savu mammu Veroniku, patēvu Jergenu un pusmāsu Mirjamu. Georgs piecpadsmit gadu vecumā saņem vēstuli no sava īstā tēva, kurš nomira tad, kad Georgam bija četri gadi. Vēstuli viņš ir rakstījis pāris nedēļas pirms savas nāves. Tajā ir aprakstīts, kā viņš satika noslēpumaino Apelsīnu meiteni, kura beigās izrādās ir Georga māte Veronika. Tēvs, rakstot vēstuli, jau zināja, ka viņš mirs, jo pats bija ārsts un spēja noteikt savu slimību. Protams, šajā grāmatā ir arī lietas, kuras man nepatika, piemēram, Georga izturēšanās pret citiem. Vēstuli viņš lasīja vienatnē un šajā laikā nedomāja, kas notiek ar apkārtējiem un kā jūtas viņa ģimenes locekļi.

      Šo grāmatu es iesaku izlasīt arī citiem, jo grāmatā visu laiku saglabājas noslēpumi. Šī ir tēva vēstule dēlam, kurā tēvs uzdod viņam daudz jautājumu un liek padomāt par tādām lietām, kas ir svarīgas arī lasītājam.

Līva