LV EN
Vai tu esi kādreiz uzvilcis tautastērpu? Kādas tautas? Pastāsti par to mums! Uzzini kaut ko vairāk, un tad raksti mums par to, ko liek galvā meitenes vai velk kājās puiši. Par to, kas ir veste un kas ir ņieburs. Kad un kur sien prievītes... Es – Stāstu nieks - jau tagad esmu priecīgs par to, cik daudz jauna uzzināšu! Lasīt tālāk
 
 

Cepures manā drēbju skapī


 

Par to, kā ģērbjas skolēni manā skolā

 

Manā skolā ir formastērpi. Tie ir krekli un sporta krekli ar uzrakstu „Rīgas Teikas Vidusskola”

 

Diemžēl es tautastērpu nevalkāju, bet man tas ļoti patīk. Gan sieviešu, gan vīriešu armēņu tautastērpa pamatā ir krekls ar zemu kakla izgriezumu un platas bikses – šarovari, kas sievietēm ir sakrokotas un saspraustas pie potītēm, bet vīriešiem - aptītas ar platiem stilbtiņiem (kāju saitēm).

 

Manā drēbju skapī ir visādas drēbes, bet īpašas ir divas manas cepures - jūrnieka cepure un svanu tautas cepure.

 

Lietuviešu nacionālais tērps ir ļoti krāšņs. Tajā ir koši un krāsaini elementi. Esmu to vilkusi svētkos. Tikpat krāsainas ir arī mūsdienu jauniešu drēbes. Jaunieši iecienījuši kedas, arī šalles. Braucot uz Lietuvu, varam vērot ļoti interesantus tērpus, kuros jaunieši staigā. Man patīk izcelt savu izskatu ikdienā.

 

Ronjas skolā skolēni valkā formas tērpus. Tas sastāv no tumši zilas vestes ar skolas simboliku, blūzes un lakatiņa ap kaklu. Vilkt bikses vai svārkus – tā ir katra paša izvēle. Arī sporta tērpi Ronjas skolā visiem ir vienādi.