LV EN
Ja Tu proti ieklausīties, ja Tevi interesē, kas notiek apkārt un ja vēlies pastāstīt savu stāstu, tad ienāc. Būsi gaidīts ciemiņš! Šajā mājā dzīvo un saimnieko bērni, un viņiem ir daudz ko pastāstīt gan par zemi un tautu,no kurienes nākuši viņu vecāki, gan par to, kā viņi jūtas šeit – mūsu kopīgajās mājās – Latvijā. Lasīt tālāk
Armēņu, azerbaidžāņu, gruzīnu, igauņu, lietuviešu un latviešu puikas un meitenes Tev to atklās. Ja esi nepacietīgs, tad Tev atliek tikai atvērt mājas durvis, lai stāstu laiks var sākties. Tu nonāksi ģērbtuvē, kur atradīsi tautastērpus, rotaslietas, dažādus aksesuārus, ar kuru palīdzību var bagātināt ģērbšanās stilu. Virtuvē dažādu smaržu un garšvielu jūklī varēsi uzzināt kādu īpašu recepti, vai arī par to, kādi kārumi tiek gatavoti tepat Latvijā un kuri ievesti no Lietuvas, Igaunijas vai Aizkaukāza. Bibliotēkā varēsi lasīt, kādas grāmatas, filmas vai mūziku iesaka citi bērni un jaunieši, bet bēniņos uzzināsi, kā pagatavot kādu interesantu lietu vai arī uzzināt par citu bērnu aizraušanos.
Veido arī Tu savu stāstu – reģistrējies viesistabā viesu grāmatā, atsūti savu stāstu un piedalies stāstu laikā. Mēs piedāvājam Tev dažādas iespējas – piedalīties konkursā Draugu stāsti, sūtīt mums rakstus, ar kuriem varam papildināt informāciju par kādu no Baltijas vai Kaukāza valstīm, sūtīt mums savu ceļojumu pierakstus, fotogrāfijas, klipus, zīmējumus, kolāžas...

Katrs, kurš atsūtīs savu stāstu kopā ar reģistrācijas anketu, kļūs par stāstu draugu, saņems reģistrācijas apliecību ar numuru un varēs piedalīties izlozē un laimēt interesantas balvas.

Seko līdzi notikumiem stāstu mājā un lasi ziņojumu dēli.

Stāstu māja darbosies no decembra līdz jūnijam – mēs kopā dosimies piedzīvojumos, meklēsim neatklāto un stāstīsim par atklāto saviem draugiem.

Stāstu māju Tev piedāvā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Nacionālā bibliotēka. Mājai pamatus ielikusi Izglītības un zinātnes ministrija un Sorosa fonds Latvija.

Stāstu draugu draugi ir izdevniecība Liels un mazs, sabiedrība Ideju forums, valodu skola Skrivanek, Rīgas Igauņu vidusskola, Rīgas Lietuviešu vidusskola, Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācija.Tā, tā! Gandrīz jau viss notika bez manis! Iepazīsimies, esmu šīs mājas mūžīgais iedzīvotājs. Jau ilgi, ilgi. Tik ilgi, ka pats nezinu, cik ilgi. Mani neviens nepamana, jo mani nevar redzēt. Bet es te esmu un redzu, dzirdu, jūtu to, kas šajā mājā notiek. Daudz kas man nav skaidrs, bet daudz kas liekas ļoti interesanti. Bet tā kā esmu pieredzējis visu ko, tad ikkatru mirkli kļūstu aizdomīgs un neuzticīgs. Man patīk, ja mani pārliecina. Citreiz es visus nokaitinu, jo gribu noskaidrot to, ko nesaprotu. Dažkārt man ļoooti patīk tas, kas te notiek. Kā mani sauc? Es esmu NIEKS. STĀSTU mājas NIEKS. Un, ja gribi saprast, kas šajā mājā notiek, tad meklē mani – STĀSTU NIEKU.
 
 
Logo

unesco_lnk.png

izm.png       latvijas_nactionala_biblioteka.png              sorosa-fonds-latvija.gif

lva.jpgliels_un_mazs.png

skrivanek.pngideju_forums.png