LV EN
Viesistabā ikviens stāstu draugs kopā ar citiem mājas iemītniekiem stāsta stāstus, spēlē spēles, pārrunā notikumus, iesaka apmeklēt kādu interesantu vietu vai izlasīt labu grāmatu.
Atsūti arī tu kādas spēles aprakstu vai iesaki apmeklēt citiem kādu izrādi, filmu vai koncertu. Īpaši mums interesē dažādu tautu dažādās spēles. Raksti mums! Mēs gaidām! Lasīt tālāk

Lai dzirdētu stāstu draugu stāstus vai iepazītos ar pašiem stāstu draugiem, kā arī, lai klausītos par dažādām ieražām un tradīcijām Baltijas un Kaukāza valstīs, stāstu mājā katru mēnesi notiek stāstu draugu vakari. Stāstu draugi kopā sanākšanai gatavojas savlaicīgi, tiek organizēti konkursi, meklētas dažādas interesantas lietas, uzdoti jautājumi un gaidītas atbildes.

Bet visinteresantākā ir viesu grāmata. Tajā var reģistrēties ikviens, kurš vēlas kļūt par stāstu draugu – par stāstu mājas ciemiņu, kurš savu stāstu grib pavēstīt citiem.
Ja Tev gribas kaut ko pajautāt mums vai arī pastāstīt par sevi – par to, kā Tu dzīvo, kas Tev patīk, ko tu dari kopā ar draugiem, kā Tev patīk Tava skola, un ko jaunu Tu esi uzzinājis, tad raksti mums, un arī mēs to uzzināsim. Varbūt gribi ieteikt kādu grāmatu izlasīt citiem? Bet varbūt gribi atsūtīt sava ceļojumu aprakstu un fotogrāfijas? Un, ja nu Tev telefonā aizķēries paša veidots video par kaut ko interesantu? Sūti to mums! Mūsu stāstu lāde gaidīt gaida dažādus jaunumus un ierosinājumus par to, ko gribētu lasīt tieši Tu!
Un tad mums te - lādē - ir visādi konkursi un konkursiņi! Par visu ko! Protams, ar balvām!
Seko līdzi aktuālajam sadaļā "ziņojumi"!!!


 
 
Teātru un izstāžu afišas stūris

Katru gadu iestudē daudz jaunu izrāžu un veido izstādes. Pati esmu cilvēks, kas neapmeklē visu pēc kārtas, bet gan cenšas saklausīt citu cilvēku viedokļus par konkrēto izrādi vai izstādi. Varbūt kādam kādreiz kaut kas liekas ļoti labs, bet pēc apmeklējuma spriežu, ka pašai tomēr nepatīk. Bet, ja nemēģināsim, tad arī nevarēsim secināt, vai patīk vai nepatīk. Pastāstīšu savu viedokli par apmeklēto, varbūt uzzināsiet kaut ko jaunu, un gibēsiet izmēģināt, redzēt...

Kaut kā tā ir sanācis, ka izstādes es īpaši daudz neapmeklēju. Vienīgi ar tēti kopā, jo viņa hobijs ir fotografēšana un mans arī, tad nu, kad viņš iet uz kādu izstādi, parasti jau fotoizstādi, aicina mani līdzi. Kādreiz jau arī aizeju, bet vairāk gan apmeklēju teātrus un koncertus. Ar to savukārt vairāk saistīta ir mana mamma, un, kad viņa skolā izliek ziņojumu par iespēju pieteikties uz biļetēm, man nemaz nav jāsaka, lai viņa mani piesaka, es vienkārši automātiski tieku pierakstīta. Un patiesībā tas ir ļoti labi! Ir iespēja paplašināt savu skatījumu, zināšanas, un rodas iespēja to visu pārdomāt, secināt, nesaprast... īstenībā, jo vairāk es apmeklēju teātrus, jo vairāk es tos vēroju, vērtēju un domāju līdzi. Ir grūti aiziet uz kādu bērnu izrādi, jo tur brīžiem viss tiek veidots tik banāli, ka nemaz negribas skatīties. Man ļoti patīk arī mūzikli. Mūzikli, kas visvairāk mani ir saistījuši ir: „Uz Tobago” un „Priekules Ikars” Dailes teātrī un „Māsa Kerija” Nacionālajā teātrī.

  • Pēdējā izrāde, kuru skatījos, ir Valmieras teātra izrāde „Ķiršu dārzs”

Režisors - Oļģerts Kroders

Ļubovas Raņevskas muiža ar brīnišķo ķiršu dārzu ir ieķīlāta, bet pati saimniece sapņo tikai par atgriešanos pie mīļākā Parīzē. Tikmēr pārējie muižas iemītnieki kārto katrs savu dzīvi kā prot, rīcības vietā izvēloties izklaides, un dārzu izciršanai nopērk tieši tas, uz kura glābiņu bija cerēts.
Oļģerts Kroders ir iestudējis visas Antona Čehova „lielās lugas" (un dažas pat vairākas reizes), izņemot „Ķiršu dārzu". Režisora daiļrade vienmēr bijusi sabiedrībai aktuāla, un šobrīd viņam liekas, ka ir īstais laiks uzvest „Ķiršu dārzu" - komēdiju par to, kā izplēn ideāli, izput vecā vai iedomātā bagātība. (http://www.vdt.lv/kirsu-darzs)

Izrāde uzskatāma par komēdiju. Pati ļoti bieži apmeklēju teātri, bet pirmo reizi biju uz komēdiju. Sapratu, ka komēdijas nav domātas man, jo liekas neizprotami muļķīgas. Bet, kad izrāde varbūt īsti nesaista, tad var pievērst lielu uzmanību aktieru tēlojumam. Manuprāt, Valmieras teātrī ir ļoti talantīgi un labi aktieri.

Autors
Līva 16 g.