LV EN
Viesistabā ikviens stāstu draugs kopā ar citiem mājas iemītniekiem stāsta stāstus, spēlē spēles, pārrunā notikumus, iesaka apmeklēt kādu interesantu vietu vai izlasīt labu grāmatu.
Atsūti arī tu kādas spēles aprakstu vai iesaki apmeklēt citiem kādu izrādi, filmu vai koncertu. Īpaši mums interesē dažādu tautu dažādās spēles. Raksti mums! Mēs gaidām! Lasīt tālāk

Lai dzirdētu stāstu draugu stāstus vai iepazītos ar pašiem stāstu draugiem, kā arī, lai klausītos par dažādām ieražām un tradīcijām Baltijas un Kaukāza valstīs, stāstu mājā katru mēnesi notiek stāstu draugu vakari. Stāstu draugi kopā sanākšanai gatavojas savlaicīgi, tiek organizēti konkursi, meklētas dažādas interesantas lietas, uzdoti jautājumi un gaidītas atbildes.

Bet visinteresantākā ir viesu grāmata. Tajā var reģistrēties ikviens, kurš vēlas kļūt par stāstu draugu – par stāstu mājas ciemiņu, kurš savu stāstu grib pavēstīt citiem.
Ja Tev gribas kaut ko pajautāt mums vai arī pastāstīt par sevi – par to, kā Tu dzīvo, kas Tev patīk, ko tu dari kopā ar draugiem, kā Tev patīk Tava skola, un ko jaunu Tu esi uzzinājis, tad raksti mums, un arī mēs to uzzināsim. Varbūt gribi ieteikt kādu grāmatu izlasīt citiem? Bet varbūt gribi atsūtīt sava ceļojumu aprakstu un fotogrāfijas? Un, ja nu Tev telefonā aizķēries paša veidots video par kaut ko interesantu? Sūti to mums! Mūsu stāstu lāde gaidīt gaida dažādus jaunumus un ierosinājumus par to, ko gribētu lasīt tieši Tu!
Un tad mums te - lādē - ir visādi konkursi un konkursiņi! Par visu ko! Protams, ar balvām!
Seko līdzi aktuālajam sadaļā "ziņojumi"!!!


 
 
Dmitrija stāsts

 

Ūdenī nelīdīsi, zivtiņu neapēdīsi

 

Mūsdienu pasaule ir kļuvusi saražģīta. It kā ir lieli sasniegumi tehnikas jomā, kas atvieglo cilvēku dzīvi un rada jaunus atklājumus zinātnē, tomēr daudzi cilvēki jūtas nedroši. Straujais dzīves ritms prasa lielu izturību. Es domāju, ka mūsdienās ir jāport „ līst dziļi ūdenī“, lai noķertu „zivtiņu“ - savu lielo veiksmi vai izdevību.

Ir teiciens, ka „izdzīvo stiprākais“. Bet ne visi ir stipri, tomēr visi grib dzīvot. Ir tādi cilvēki kuriem nevajag ne „živi, ne „ūdenī līst“, viņi samierinās ar to, kā ir, neizvirza sev lielus mērķus. Šādi cilvēki parasti ir neuzņemīgi, slinki, kuri neko nevēlas sasniegt dzīvē un ari nesasniedz. Viņi pat, iespējams, ir laimīgi, jo nesāp sirds par nesasniegto.

Ir tādi cilvēki, kuri grib to „zivi“, bet nevēlas „līst ūdenī“. Tie ir citu izmantotāji-egoistiski cilvēki, kuri atrod dažādus veidus, kā pakļaut citus, lai tie strādātu, darbotos un piepildītu viņu vēlmes. Ir ģimenes, kurās visi prot iekārtoties tā, lai visu mūžu dzīvotu uz citu rēķina. Citi viņu vietā „lien ūdenī“, bet šie izmantotāji gardi notiesā zivi.. Šādi cilvēki bijuši visos laikos.

Ir tādi, kuri to „zivi“ grib gan, bet „ielien ūdenī“, „samirkst“ un nolemj, ka iztiks bez savas sapņu zivs. Tie ir cilvēki, kuri sastopoties ar pirmajām grūtībām, padodas un necīnās. Viņi netic saviem spēkiem un ir nezņēmīgi. Pats sliktātkais, ka bieži viņu bērni redz šādu piemēru un ari kļūst tādi.

Domāju, ka būtībā jau katrs cilvēks grib savu lielo „veiksmes zivi“. Bet daudzi negrib par to pacīnīties. Tas ir normāli, ja cilvēks grib skaistu māju, darbu, vēlas ceļot – redzēt pasauli, braukt ar skaistu automašīnu. Es domāju ka lielākā daļa, kas saka, ka to negrib, melo. Viņi neprot iegūt, nevēlas cīnīties un izkarot savu vietu šajā dzīvē. Es zināju vienu sievieti, kura bija nabadzīga, katru dienu viņa žēlojās, ka viņai nav naudas. Tajā laikā labu darba vietu bija daudz, bet šī sieviete neko nedarīja, lai atrastu darbu, nopelnītu naudu un izmainīto savu dzīvi, tikai žēlojās. Viņa vareja atrast sev labu darbu, pelnītu daudz naudas un būt laimīga, tomēr viņa pati izvēlējas tādu dzīvi. Viņa „nelīda ūdenī“.

Esmu dzirdējis, ka uzskata, ka bagatājiem ir labi, jo viņiem nekas nav jādara. Bet nauda vien jau cilvēku laimīgu nedara. Ir taču vēl garīgās vērtības: tuvi cilvēki, izglītība, mīlestība. Jāpieradina, ka iesākto jāpabeidz, jāsasniedz rezultāts, kaut vai tas nav viegli. Tā cilvēkā veidojas prasme cinīties, lai sasniegtu mērķi. Vieglāk, ja vecāki ir mērķtiecīgi un uzņēmīgi, un bērns to redz un atkārto. Ir labi, ja pat turīgi vecāki atļauj saviem bērniem vasara strādāt un nopelnīt, neivs iedod lielu kabatas naudu bezmērķīgai tērēšanai.

Dzejnieks Rainis teicis, ka „lai ir grūti, vajag spēt, stipram būt – uzvarēt!“ es domāju, ka šie vārdi ir ļoti pareizi. Lai kaut ko sasniegtu, ir jācīnās, uzņēmīgi jādodas realizēt savs mērķis, pārvarot visas grūtības. Vēl esmu dzirdējis, ka, ja cilvēks ko ļoti vēlas, „visa pasaule sadodas rokās, lai viņam palīdzētu“

Ja mēs veiktu aptauju un pavaicātu cilvēkiem, vai viņi gribētu sastapt zelta zivtiņu, kura izpildītu trīs vēlēšanās, domāju, ka lielākā daļa cilvēku tam piekristu.

Tāpēc – izraudzīsimies katrs savu „zivi“ un līdīsim vien „ūdenī“ iekšā, lai satvertu to aiz astes- sasniegtu ilgoto mērķi!

Autors
Dmitrijs g.