LV EN
O! Te smaržo! Virtuve ir visbrīnišķīgākā vieta pasaulē. Te iegriežas ikviens stāstu draugs, jo viņi visi ir īsti gardēži un kārumnieki.
Varbūt zini kādu brīnišķīgu recepti? Un varbūt arī proti kaut ko garšīgu pagatavot? Un varbūt kāda ceļojumā kaut kur pasaulē esi ēdis kaut ko tādu, kas sapņos nav rādījies? Raksti mums! Sūti fotogrāfijas un klipus! Arī Stāstumājas iedzīvotāji grib uzzināt kaut ko aizraujošu un garšīgu! Sūti mums - mēs gaidām! Lasīt tālāk
 
 

Kā jau daudzi, arī es esmu liela kārumniece. Bet nav tā, ka ar vienalga ko varu remdēt savu vēlmi pēc kaut kā garda. Pavisam nesen atskārtu, ka vieni no maniem iecienītākajiem saldumiem nav tikai latviešu našķi.

 

Man garšo šokolāde

 

Draugi! Es vēlos jums piedāvāt recepti garšīgām brokastīm – olu kultenim ar tomātiem. Šīs brokastis ir pavisam viegli pagatavojamas. Ņemiet pannu un lieciet uz tās tējkaroti sviesta.

 

Manuprāt, labākais, ko baudīt Ziemassvētkos, ir pašu ceptās piparkūkas, pīrādziņi, zirņi ar speķi, mandarīni un karstais dzēriens vai karstvīns.

 

Vecāki gan brīnās, bet man pārsvarā garšo nevis svētku, bet ikdienas ēdieni: spageti makaroni ar parmezāna sieru un kečupu, karbonāde ar ceptiem kartupeļiem un skābiem kāpostiem, harčo zupa un hačapuri. 

 

Man pārsvarā garšo ledenes un jo īpaši - Laimas karameļu konfektes "Bārbele". No šokolādēm man vislabāk garšo lietuviešu Karūna šokolāde "Karališkas".

 

Mans vismīļākais ēdiens ir pica. Protams, šis ēdiens nepieder armēņu, bet gan itāļu virtuvei. No armēņu nacionālajiem ēdieniem man vislabāk garšo dolma – līdzīga kāpostu tīteņiem, tikai maltā gaļa ietīta vīnogu lapās, kā arī horovacs.

 

Visgaršīgākie ēdieni Gruzijā tiek gatavoti no riekstiem, bet man īpaši garšo baklažāni ar majonēzi un hačapuri (tā saucamā siera maizīte). Es uzrakstīšu baklažānu recepti.

 

Man garšo igauņu šokolāde Kalev

 

Man ļoti garšo vārīti un cepti kartupeļi ar sēņu mērci. Vēl man garšo skābu kāpostu zupa, zirņu zupa un pupiņu zupa.