LV EN
O! Te smaržo! Virtuve ir visbrīnišķīgākā vieta pasaulē. Te iegriežas ikviens stāstu draugs, jo viņi visi ir īsti gardēži un kārumnieki.
Varbūt zini kādu brīnišķīgu recepti? Un varbūt arī proti kaut ko garšīgu pagatavot? Un varbūt kāda ceļojumā kaut kur pasaulē esi ēdis kaut ko tādu, kas sapņos nav rādījies? Raksti mums! Sūti fotogrāfijas un klipus! Arī Stāstumājas iedzīvotāji grib uzzināt kaut ko aizraujošu un garšīgu! Sūti mums - mēs gaidām! Lasīt tālāk
 
 
Ražotnes un kafejnīcas

Latvijā ir nopērkami daži produkti, kurus izmanto Gruzijas nacionālo ēdienu gatavošanai, piemēram, valrieksti, Sulguni siers, kindza, no garšvielām - hmeli suneli un koriandrs. To visu var nopirkt tirgū un arī lielveikalos. Man garšo Sulguni siers un ēdieni, kas ir gatavoti no valriekstiem, piemēram, Sacivi (riekstu mērce ar vistas gaļu).

Rīgā ir dažas kafejnīcas, kur gatavo gruzīnu nacionālos ēdienus. Iberia Jūrmalas gatvē un Rīgas centrā, Kr. Barona ielā ir viens no vecākajiem kaukāziešu restorāniem Aragats.

Man ļoti patīk Ziemassvētki un Jaunais gads! Gruzijā vispirms atzīmē Jauno gadu un tikai pēc nedēļas Ziemassvētkus.

Jaungada galdam jāizskatās ļoti krāšņam, galdā jābūt apmērām deviņiem dažādiem ēdieniem - uzkodas, salāti, protams, arī gaļas ēdieni. Visam jābūt uz galda, tai skaitā arī karstajiem ēdieniem. Galvenais, uz Jaunā gada galda jābūt saldumiem, tas ir ļoti svarīgi, tāpēc ka ir tāds teiciens -  kā sagaidīsi Jauno gadu, tā arī visu gadu nodzīvosi. Gruzijā īpašu uzmanību pievērš saldumiem. No valriekstiem ar medu tiek gatavots ļoti garšīgs našķis Gozinaki. Obligāti jābūt arī Churchela, lazdu rieksti vai valrieksti vīnogu mērcē. Mums arī katru gadu no Gruzijas sūta dažādus saldumus, un mana mamma pati gatavo Jaunā gada svinībām medus saldumus. Mēs pirms Jaunā gada sēžamies pie galda, ēdam vakariņas un 12.00 naktī apsveicam viens otru, bučojam. Uzsaucam dažādus tostus, tā Gruzijā ir pieņemts. Jaunā gada naktī tiek aicināti ciemiņi, ir tikai viens pirmais īpašais ciemiņš, kuram tiek uzticēts ģimenes liktenis visu gadu. Viņš ir ģimenes Mekvle -  mīļš, laipns, labsirdīgs cilvēks, kurš vēl, lai tava ģimene būtu laimīga visu gadu! Viņam obligāti jāatnes saldumi.

Ziemassvētku vakarā jābrauc uz baznīcu uz dievkalpojumu un pēc tam jāēd svētku vakariņas. Man ļoti patīk visi svētki, kas ir ziemā.

Autors
Annemarija 9 g.