LV EN
O! Te smaržo! Virtuve ir visbrīnišķīgākā vieta pasaulē. Te iegriežas ikviens stāstu draugs, jo viņi visi ir īsti gardēži un kārumnieki.
Varbūt zini kādu brīnišķīgu recepti? Un varbūt arī proti kaut ko garšīgu pagatavot? Un varbūt kāda ceļojumā kaut kur pasaulē esi ēdis kaut ko tādu, kas sapņos nav rādījies? Raksti mums! Sūti fotogrāfijas un klipus! Arī Stāstumājas iedzīvotāji grib uzzināt kaut ko aizraujošu un garšīgu! Sūti mums - mēs gaidām! Lasīt tālāk
 
 

Azebaidžānas nacionālais ēdiens ir plovs!

Visiem plovs ir pazīstams kā garšīgu rīsu un gaļas gabaliņu sajaukums kuri pēc garšas ir vienkārši brīnešķīgi!

 

Jau ļoti sen mana vecmāmiņa cep pankūkas. Vēlāk tās gatavoja mans tētis,un tagad iemācījos arī es.

 

Ķiploku grauzdiņi ir viens no maniem mīļākajiem ēdieniem, kā arī viens no tiem, kuru pats esmu iemācījies gatavot. Zinu, ka tas nav pārāk veselīgs našķis, tāpēc to gatavoju tikai retos gadījumos.

 

      Kamēr gulēju mājās slima, nolēmu, ka jāpievēršas pavārmākslai. Tā  kā jau agrā bērnībā, kad sāku saprast, ko ēdu, devu priekšroku itāļu ēdieniem, tapēc izdomāju, ka jāpagatavo tiramisū.

 

Mans mīļākais ēdiens viennozīmīgi ir pankūkas, bet ne jau kuras katras pankūkas, bet omītes ceptās. Cik vien sevi atceros, atceros arī omes pankūkas. Viņa tās cep plānas un kraukšķīgas, mēs tās ēdam ar medu vai ogu ievārījumu. Recepti ome aizguvusi no savas mammas, viņa, savukārt, no savējās. Tā ir gandrīz vai slepenā recepte un paaudžu mantojums. Pagaidām, lai kā man mamma censtos izcept tādas pankūkas kā omīte, viņai tas tik labi neizdodas.

 

Man nav tāda viena mīļākā ēdiena, jo to ir tik daudz, ka nezinu, vai dzīves laikā paspēšu visus nogaršot. Gandrīz katras tautas ēdienkartē ir kaut kas īpašs, tāpēc, kaut kur aizbraucot, mūsu ģimene cenšas nogaršot kaut ko jaunu.

 

Cilvēki ēd daudz. Daži ēd, lai dzīvotu, bet citi dzīvo, lai ēstu. Pie kuriem pieder mana ģimene, īsti nezinu, tomēr ir reizes, kad par to galīgi nedomājam, jo ir daži ēdieni, kuri vienkārši ir ģimenes kārumi un gardumi.

 

Par saviem našķiem es varu nosaukt tumšo un piena šokolādi ''Laima'', saldo putukrējumu ar kivi gabaliņiem, mango un dažādus augļus-vīnogas, ābolus, mandarīnus un banānus, jo es burtiski dievinu augļus. Mana vecmāmiņa ļoti labi gatavo un viņai vienmēr padomā kāda radoša ideja. Nesen viņa pagatavoja no mīklas sniegavīru, bet iekšā bija biezpiens ar rozīnēm.

 

Man vislabāk garšo brokastu pārslas pirms dodos uz skolu.  

Ēdam brokastu pārslas!